Сон Якова – Бартоломео Естебан Мурільйо

Сон Якова   Бартоломео Естебан Мурільйо

В Ермітажі зберігається картина іспанського художника Естебана Мурільйо “Сон Якова”, В якій передані казковість і чари сновидіння Якова. Створюється враження, що головна увага художник зосередив на пейзажі, а не на біблійному сюжеті. Дія відбувається вночі, при місяці, слабо висвітлюють холодним світлом викривлені стовбури і гілки старих дерев, річку і водоспад.

З особливою ретельністю переданий місячне світло, проступающий крізь розірвані темні хмари. Листя на гілках старих, могутніх дерев сприймаються здалеку як чудові квіти. Тендітні, ніжні ангели, одягнені в рожеві, блакитні, блідо-жовті одягу, спускаються і піднімаються по цій таємничій сходах.

На тлі похмурого нічного пейзажу їх одягу і крила переливаються світлими плямами. Спочатку ми навіть не помічаємо фігуру сплячого Якова у ясно-червоних шатах. Творча фантазія художника веде глядачів від докладного розповіді про його незвичайному спілкуванні з Господом. Набагато важливіше передати настрій, незвичність і таємничість відбувається.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Сон Якова – Бартоломео Естебан Мурільйо.