Діти Якова продають свого брата Йосипа – Костянтин Флавицький

Діти Якова продають свого брата Йосипа   Костянтин Флавицький

Російський художник Костянтин Дмитрович Флавицький Відобразив біблійний сюжет “Йосип і його брати” у картині “Діти Якова продають свого брата Йосипа”. Порушені чималим прибутком, брати, здається, і зовсім забули про Йосипа, тільки що продане ними в рабство.

Розташувавшись неподалік від виритого рову, вони з задоволенням перераховують срібні монети. А в цей час купці витягують пов’язаного Йосипа і садять його на верблюда. По жвавому виразом їхніх облич, енергійним жестам і позам можна судити про те, що вони цілком задоволені придбаним товаром. Незабаром вони сподіваються вигідно збути його у Єгипті.

Контраст композиції і насичена колірна гама картини лише посилюють драматизм того, що відбувається. Бідному Йосипу не доводиться розраховувати на милосердя братів. Зайняті своєю справою, вони навіть не дивляться в його бік. На тлі яскраво-червоних і білих одягів блідий і змучений Йосип здається ще більш безпорадним і беззахисним. Коли караван пішов, брати закололи козеняти, вимазали кров’ю одяг Йосипа і принесли її Якову. Гірко заплакав батько, довго залишався він неутешним у своєму горі.

Картина принесла К. Д. Флавицкому велику золоту медаль Академії мистецтв.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Діти Якова продають свого брата Йосипа – Костянтин Флавицький.