Діти на узмор’ї (Сашко і Юра Серови) – Валентин Сєров

Діти на узморї (Сашко і Юра Серови)   Валентин Сєров

Валентин Олександрович Сєров – майстер тонких настроїв і ледь помітних переживань, які здатний сприйняти і висловити тільки чуйний вдумливий художник, і більш того, геній мистецтва. Таким чином, в картині “Діти”, створеної художником в 1899 році, Сєров проявив себе як сильний, відкритий і сприйнятливий до різноманітних складних емоційних станів психолог.

Полотно виявилося пронизана імпресіоністичним відчуттям скороминущості, сиюминутности. Картина передає ніжну атмосферу чистого прозорого дня з допомогою приглушених пастельних тонів і “розмитості” штрихів зразок акварельній техніці. Для роботи характерно багато повітря, він ніби заповнив весь простір полотна, наситивши картину сяйвом і неясним флером чарівної пори дитинства.

Картина охоплена цим відчуттям скороминущості буття, скороминущість дитинства. Підібраний художником колорит для даної роботи служить відображенням чогось крихкого, невловимого, зворушливо-прекрасного.

Валентин Олександрович Сєров створює незвичайний дитячий портрет, в ньому є багато чого від етюдних зображень чи начерків, що тільки підсилює ефект фотокадру. Навколишня дійсність передається на полотні через призму чуттєвого. Це саме справжнє реальне почуття, яке, якщо воно щире, затьмарює і зводить нанівець черствість і постійний холодність нашого розуму.

“Діти” – це не стільки живопис імпресіонізму чи якого б то не було нового реалізму, це живопис серця, прихованих, але дуже важливих душевних переживань для людини. Полотно вийшло правдивим, і ти віриш в те життя, яка зображена на картині, оживляючи її у власній свідомості, вигадуючи, домислюючи те, що намагався передати і сказати з допомогою даної художньої роботи її автор.

Колірне рішення картини досить спокійне, без різких контрастних переходів або динамічною, часом агресивною композиції. Навпаки, зображення нагадує легку, швидку замальовку або фотографічний знімок, на якому зображена життя так, як вона відчувається, переживається нами.

В цьому житті багато всього прекрасного: м’яка гладь моря, легкий дружній вітер, пронизливий погляд дитячих ясних блакитних очей. І є безліч миттєвостей в житті, які надають їй цілісності, гармонії, відчуття віри і любові, відчуття позитивного, повного проживання життя, а не просто існування поза всяких барв, красивою плавності форм, замкнутий буття людини у футлярі, людини глухого несприйнятливою до мистецтва і творів великих художників.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)