Танець яєць – Ян Стін

Танець яєць   Ян Стін

В “Танці яєць” однією з найбільш складних з композиційної точки зору картин Стіна, налічується кілька десятків персонажів, причому кожен з них “зайнятий своєю справою”. Датування цієї роботи досить приблизна – в Луврі зберігається картина, написана на такий же сюжет, і вона позначена 1674 роком.

Тому мистецтвознавці вважають доречним датувати полотно, яке ви бачите перед собою, тим же роком. Так званий “танець яєць” – народна забава, колишня у часи Стіна дуже популярною в багатьох європейських країнах. Суть її полягає в наступному: кожен танцюрист повинен під час загального танцю підштовхувати ногою сире яйце – так, щоб не розбити його.

Танцюючі, втім, не займають у композиції Стіна основного місця. Вони зібралися у свій, окремий гурток, а інші відвідувачі готелю розважаються хто на що здатний. Сцена містить безліч фривольних і навіть відверто непристойних натяків, які дозволяють нам припустити, що перед нами не просто готель, а “готель з номерами”. Тобто, просто кажучи, будинок терпимості.

Зверніть увагу на групу в дверному отворі. Щеголеватого вигляду чоловік запрошує даму пройти всередину, інший кавалер зупиняє її. Дама коливається, ними не можемо з впевненістю визначити – ввійде вона в цю “обитель гріха” або ж наважиться зробити це.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)