Танець у місті П’єр – Огюст Ренуар

Танець у місті Пєр   Огюст Ренуар

Картина “Танець в місті” була написана П’єром Ренуаром у 1883 році за замовленням Поля Дюран-Руэля. Його замовлення художнику складався з трьох живописних полотен, на яких були зображені танцюючі пари. Художник з великим інтересом поставився до такої пропозиції, він уже був добре знайомий з даною темою. Але цього разу Ренуар вирішив створити дещо незвичайні картини, на всіх них танцюючі виглядали зовсім по-різному, але це була одна і та ж пара.

Живописець створив цікаву гру образів, переміщаючи танцюючу пару між Парижем, Буживалем і селом. У кожному з цих місць танцюристи повністю змінювалися.

На полотні “Танець в місті” зображені повні елегантності жінка та чоловік, злилися в танці посеред світлого багатого залу. На чоловікові надітий популярний у той час чорний фрак. Він чуттєво тримає свою партнерку за талію міцною рукою, одягненої в білу рукавичку. Чоловік дбайливо притискає даму до себе, оточуючи її своєю увагою.

Танцююча жінка має прекрасну фігуру, яку прекрасно підкреслює багате гарне плаття, ідеально сидить на ній. Плаття додає і без того тендітній дівчині, що видно по вигину її спини в руках сильного чоловіка, легкості. Високо зібране волосся пані відкривають глядацькому огляду її спину і шию з білосніжною шкірою. Танцівниця наділена надзвичайною красою, риси її обличчя чудові. Також можна зробити висновок, що вона дуже добре танцює, якщо подивитися на стан її рук.

Для цих картин Ренуара позував один його близький друг, особа якого на всіх полотнах приховано, що робить великий акцент на зовнішність дівчини, образ якої художник писав зі своєї улюбленої натурниці Марі-Клементини Валадон. Ця дівчина надихнулася творчістю Ренуара і з часом теж знайшла в собі талант. Через кілька років після позування для даного полотна вона подалася в живопис і знайшла своє покликання по іншу сторону мольберта, ставши відомою художницею під псевдонімом Сюзанн Валадон. Її талант також передався і її синові Морісу Утрілло.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)