Розарій в Варжемоне – П’єр Огюст Ренуар

Розарій в Варжемоне   Пєр Огюст Ренуар

Ренуар малював усе, що бачив і цінував навколо себе: життя багатіїв, від яких він залежав матеріально, і маленькі радощі богеми верств середнього класу – класу, до якого він сам належав.

Незважаючи на те, що його мистецтво не охоплює все, що можна було б розповісти про суспільстві того часу, його називають реалістичним, оскільки воно допомагає пролити світло на межі реально існувала життя. Воно допомагає подивитися на самих себе з нової точки зору, як в повсякденній суєті, так і в моменти, сповнені чуттєвості. Творчість Ренуара вперше змусило глядачів поглянути на важливі риси свого життя з естетичної точки зору, і це відкриття не втратило свого значення і донині.

Існує цілий ряд тем, які особливо приваблювали Огюста Ренуара: портрети, фігури людей, танці, театр, компанія добрих друзів, прогулянки за містом, шум і метушня великого міста і пейзажі. Порівняно з іншими імпресіоністами-пейзажистами Ренуар менше звертав уваги на чіткі і виразні структури, він наче волів ткати прекрасні гобелени. І подібне якість з’явилося в його пейзажах задовго до того, як цим стали відрізнятися картини із зображенням людей. Він так само, як і його сучасники, міг передати тремтіння напоєний сонцем повітря над травою і над кущами, тепло і радість літнього ранку, розкішну барвистість різних кольорів, яку як імпресіоніст він був схильний бачити в природі.

У березні 1879 року Ренуар познайомився з Полем Бераром, відставним банкіром і дипломатом. Серед захоплень Берара були заняття полюванням і садівництвом. Незважаючи на різне соціальне походження, між ними зав’язалася близька дружба.

У наступні роки були написані численні портрети членів сім’ї Берар. Кількох наступних років Ренуар тривалий час жив і працював у їх просторому маєток Варжемон поблизу Берневаля в Нормандії. Під час своїх поїздок туди Ренуар розписав квітник з трояндами і декоративні стінні панелі в бібліотеці і вітальні. У період з 1879 по 1885 рік Ренуар написав Варжемоне близько сорока картин для сім’ї дипломата.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Розарій в Варжемоне – П’єр Огюст Ренуар.