Дитина з кнутиком – П’єр Огюст Ренуар

Дитина з кнутиком   Пєр Огюст Ренуар

Картина “Дитина з кнутиком” була написана художником в 1885 році. П’єру Ренуара тоді було вже за сорок, він багато чого домігся. Його творчість мала велику славу, картини цінувалися суспільством дуже високо.

У той час імениті художники не малювали портретів дітей, або писали їх, показуючи дітей, як і дорослих. Таким чином, портрет не показував внутрішній світ і душевний стан дитини.

У Ренуара був свій підхід до написання дитячих портретів. Він завжди дивувався дитячих емоцій і почуттів. Діти на його полотнах виглядають дуже жвавими, що характерно для молодшого покоління, діти в той час постійно кудись прагнуть, вони дуже цікаві. У дитячих портретах Ренуара діти залишаються самі собою, зберігаючи всі риси, в той час, як у багатьох інших художників вони наділяються рисами дорослих людей, що викликає у глядача суперечливі почуття.

На цій картині зображена на весь зріст маленька дівчинка, що тримає в руці невеликий кнутик. Якщо уважно розглянути дівчинку, відразу можна зробити висновок, що вона не з бідної сім’ї. Вона добре одягнена, на ній чисте світле плаття, красиві туфельки. Але одяг героїні не так важлива, як її обличчя. Художник зіграв на контрасті, він зобразив обличчя дівчинки дуже реалістичним, а решта зображено з характерною імпресіоністам розмитістю. Завдяки цьому особа здається об’ємним.

Коли глядач дивиться на дівчинку, у неї створюється відчуття, ніби вона хоче йому щось сказати. Героїня займалася своїми справами, гуляла на вулиці, але на мить завмерла і звернула увагу на глядача, ніби подумала, що він хоче про щось запитати її. Вона безумовно думає, що цей дорослий чоловік знову потурбував її з-за якоїсь незрозумілої нісенітниці, адже він не розуміє того, що вона зайнята важливою для неї справою. Невдоволення дівчинки Ренуар показує через її пронизливий погляд і стислі губи.

Існують суперечливі думки з приводу того, хлопчик це чи дівчинка. Зачіска і наряд дитини в той час були характерні для всіх дітей цієї вікової категорії, незалежно від їх статі.

Картина “Дитина з кнутиком” оновлено: Жовтень 23, 2017 автором: Валентина

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)