Тріумф Марія – Джованні Баттіста Тьєполо

Тріумф Марія   Джованні Баттіста Тьєполо

Полотно великих розмірів відноситься до серії з десяти картин, присвячених відомим епізодами історії античного Риму і призначених для розкішного залу в Ка’Дольфин, венеціанської резиденції патріарха Аквілеї Діонісіо Дольфина. Картини, укладених у рами, виконані в техніці Trompe-l’oeil, пізніше в 1870 р., покинули стіни палацу.

В Метрополітен-музеї зберігаються ще два твори цієї серії – “Взяття Карфагена” і “Битва при Верчелли”. Інші ж сім розділили між собою Санкт-Петербург і Відень. Полотно зображує наведеного бранцем у ланцюгах у Рим нумидийского царя Югурта, переможений нарешті в 107 р. до н. е. Гаєм Маріем після жорстокої війни, що тривала шість років.

Сцена представлена з дотриманням правил античного римського церемоніалу: тріумф був однією з найвищих почестей, що надаються сенатом полководцю-переможцю, який, супроводжуваний знаками військового відмінності і військовими трофеями, проїжджав по вулицях Риму на пишною колісниці, запряженій білими кіньми.

Цей твір є перехідним у творчості художника, відображаючи і юнацький період, і стиль зрілого майстра: дух пихатості і високопарности сцени збагачений світловим рішенням, гармонійно об’єднує фігури й оточення, і прекрасним почуттям кольору, почерпнутим художником венеціанської художній культурі XVI ст., особливо у творчості Веронезе. У лівій частині полотна, перед воїном, що несе факел, Тьєполо зобразив самого себе.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)