Тріумф Венеції – Паоло Веронезе

Тріумф Венеції   Паоло Веронезе

Творча доля Веронезе склалася як не можна більш вдало. Йому не було ще й тридцяти років, коли він домігся офіційного визнання і почесних державних замовлень.

Чуйно вловлюючи суспільні настрої, майстер завжди залишався на піку популярності. Його декоративна і пишна манера, в якій він писав свої багатофігурні композиції і алегорії, повністю відповідала світського духу Венеціанської республіки. А пізні релігійні роботи, створені художником в період Контрреформації, є досить точною ілюстрацією до постанов Тридентського собору. Тим не менш, верноподданнически втілюючи сподівання Вітчизни і Церкви, Веронезе ніколи не зраджував собі, залишаючись, насамперед, вірним слугою Мистецтва.

Венеціанська республіка не раз замовляла Веронезе полотна для залів Палацу дожів. Перед художником ставилося завдання прославити торговельне та військова могутність “міста в лагуні”. Образи, створені ним на цьому терені, не можна не назвати величними. У всякому разі, республіка всякий раз залишалася задоволена.

Для Залу Великої Ради, знищеного пожежею 1577 року, майстер створив грандіозне полотно “Тріумф Венеції” , де Венецію коронує слетающий з небес ангел. Поруч з троном глядач бачить безліч алегоричних фігур – це всі чесноти, які процвітають у щасливій Венеціанській республіці.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 votes, average: 4.67 out of 5)