Викрадення Європи – Паоло Веронезе

Викрадення Європи   Паоло Веронезе

Красуню дочку фінікійського царя Агенора назвали Європою. Одного разу вона одяглася в яскраві одягу і разом з подругами вийшла на берег моря. Там дівчата збирали квіти, водили хоровод. Європа хотіла позбутися мучивших її тривожних думок. На березі її побачив Зевс, він був вражений красою дівчини і вирішив її викрасти. Бог перетворився на бика з золотими рогами, вкритого золотою вовною, на лобі в нього горіло срібне пляма.

Золотий бик неквапливо вийшов з лісу. Дівчата одразу підбігли до нього, стали гладити його золотаву шерсть. Такого красивого і могутнього бика їм не доводилося ще бачити. Вони почали водити навколо нього хоровод. Європа теж гладила і пестила його. Від тваринного виходив незвичайний аромат. Бик приліг, і Європа зі сміхом всілася на його спину, їй хотілося покататися на такому великому добродушній тварину. Але бик несподівано схопився і кинувся до моря.

Закричала від страху Європа, хотіла зіскочити, але було пізно, бик мчав зі страшною швидкістю, вона вчепилася в його роги, щоб не впасти. Підбігши до води, бик кинувся у хвилі і поплив. І зараз поруч з ним з’явився бог морів Посейдон на своїй золотій колісниці і граються нереїди. Посейдон вказував дорогу Зевсу, розмахуючи тризубом і заспокоюючи хвилі.

Довго плив по морю Зевс, втомився. Нарешті, попереду здалася суша – острів Крит, місце, де знаходилося святилище Зевса. Бик вийшов на берег, Європа зістрибнула з нього. І тут бик перетворився у Зевса і зізнався Європі в любові, попросив її стати дружиною. Вона погодилася і стала жити на Криті.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)