На мосту Європи – Гюстав Кайботт

На мосту Європи   Гюстав Кайботт

Картини Гюстава Кайботта тільки на перший погляд складно віднести до імпресіонізму. Дійсно, якщо уважно проаналізувати його роботи, то можна помітити, що всі деталі ретельно чином прописані, а швидких широких мазків пензля немає і в помині.

Однак сюжети для своїх полотен художник вибирає кращих импрессионистких традиціях. На його картинах дуже часто з’являються випадкові сцени міського життя і швидкоплинно зображені люди на вулицях. Саме ці правдиві зображення паризьких буднів і принесли найбільшу популярність художнику.

В першій половині 1870-х років Кайботт зав’язує знайомство з Клодом Моне і Едгаром Дега. Художня манера останнього справила особливе вплив на стиль молодого Гюстава. Головним сюжетом його картин тих років стають міські мотиви. Живописця вражало стрімкий розвиток французької столиці, і в його особі вона знайшла свого відданого дослідника.

Оскільки Кайботт захоплювався фотографією, це не могло не позначитися на його творчості. Робота “На мосту Європи” дійсно дуже схожа на знімок. Художник прагнув втілювати реальність такою, яка вона є і якою він її бачить, вважаючи, що подібна манера зображення дозволить зменшити притаманну живопису драматичність.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)