Троїце-Сергієва лавра – Федір Алексєєв

Троїце Сергієва лавра   Федір Алексєєв

Алексєєв – російський художник-пейзажист, відомий російський майстер міського пейзажу, фактично перший серед російських живописців. До цього художники більше оспівували природу. її красу й завершеність – Алексєєв ж фотографував міста, як місця, які здатні розповісти про людей набагато більше, ніж вони знають самі, більше навіть, ніж деякі портрети. Починав він з того, що писав декорації. Але з часом став знаменитий, і писав навіть за замовленням імператора.

“Троїце-Сергієва лавра” – його робота, написана для душі, в його звичайної уважною, обережною і трепетної манері. Він немов зняв з реальності мірку і приклав її до картини відобразив одне місце і на його полотні, воно залишилося незмінним на багато років. Троїце-Сергієва лавра – чоловічий монастир, найбільший у Росії, не підпорядковується місцевій єпархії, а знаходиться під особистим наглядом патріарха. Під багато років брав активну участь в житті країни – наприклад, ченці лаври протистояли прихильників Лжедмитрія в Смутний Час.

На картині ж. втім, не залишилося слідів тих років. Навпаки, вона здається дуже світлою – високі куполи, увінчані хрестами, білі стіни, традиційна церковна архітектура, невелика алейка, до якого стікаються протоптані доріжки. Небо високе, як стеля храму. Золотий світло сонця заливає лавру і наповнює її передчуттям хорошого. У цьому світлі трава на картині схожа на воду – здається, якщо б по стежці йшов чернець, оступившись, він замочив ноги.

При погляді на картину відчувається, що зображене на ній місце було для художника святим. Він виписав його в світлих тонах, дбайливо, так, наче боявся не зуміти перенести якийсь дух на папір, позбавити місце світла, залишивши його порожнім і мертвим. Але цей страх не виправдався. Світ залишився на картині, і буде з нею назавжди.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Троїце-Сергієва лавра – Федір Алексєєв.