Уявний вигляд Великої галереї в руїнах – Юбер Робер

Уявний вигляд Великої галереї в руїнах   Юбер Робер

В історію європейського мистецтва другої половини XVIII ст. Юбер Робер увійшов як один з найбільш улюблених сучасниками художників. “Який ефект! Яка велич! Яке благородство!” – відгукувався про представлених в одному з Паризьких Салонів картинах Робера Д. Дідро. Художник народився в Парижі.

Майже десять років він навчався і працював у Римі, де познайомився з Фрагонаром і разом з ним писав види Вілли Д’есте. Але більше всього в італійський період вразило Робера творчість Піранезі, його архітектурні фантазії, романтичні руїни. Під впливом Піранезі головними темами в роботах Робера стали уявні і реально існуючі руїни античного міста. Ці твори принесли славу художнику в Парижі, але з часом він став звертатися і до реальних видів. “Уявний вигляд Великої галереї в руїнах” – типове для Робера твір.

Як і в інших подібних картинах, художник з особливою тонкістю передає ефекти, створювані повітряним середовищем, його живопис відрізняється тонкістю манери у передачі деталей, яка надавала його картинам романтичний характер. Інші відомі твори: “Римський порт”. 1766. Музей Школи витончених мистецтв, Париж; “Руїни з обеліском в глибині”. 1775. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва; “Пожежа в опері”. 1781. Музей Карнавалі, Париж; “Міст Гарда”. 1787. Лувр, Париж.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Уявний вигляд Великої галереї в руїнах – Юбер Робер.