Іван-Царевич і жар птиця – Іван Білібін

Іван Царевич і жар птиця   Іван Білібін

Перед нами ілюстрація до знаменитій казці. Білібін – справжній майстер, який зумів передати особливу красу цього дивного жанру. Казки дозволяють нам зануритися в світ повний чудес. У ньому трави. Звірі і птахи вміють розмовляти. Людина їх чудово розуміє. Жар-птиця – справжнє чарівництво. З такою героїнею не зрівнятися жодна птиця. Її пір’я вражають химерними відблисками. Перо може неймовірно довго зберігати тепло. Коли ж воно гасне, то стає справжнім золотом. Жар-птах стоїть на сторожі квітки папороті. Вона любить молодильні яблука, а потім з її дзьоба сиплеться розкішний перли.

Івану-Царевичу вдається використати цю чарівну птицю. Але все ж зловити її не виходить. У героя залишається лише перо, яке він вирвав з її хвоста. Казка вкрай складна в плані сюжеті. Персонажів у ній дуже багато. Коли художник приступив до роботи, він чітко усвідомлював, що ніякої самостійності не повинно бути. Все має бути саме так, як в самій казці.

Живописцю вдається зробити відчутними образи і важливі ідеї. В результаті ми краще розуміємо те, про що йдеться в цій казці. Глядачами вдається уявити те, як жили раніше герої, що воліли, як одягалися.

Білібін спеціально робив замальовки в одній з глухих сіл. Саме вони стали в нагоді йому в роботі над ілюстраціями до цієї книги. Лісові нетрі зображені неймовірно поетично. Ми відчуваємо, що живописець милується осиками, соснами, березами. Його притягує та таємниця, яка в них прихована.

Білібін спеціально вивчав старовинні мініатюри. Саме тому він з максимальною точністю зображує наряд Івана Царевича. В орнаменти вплітаються мотиви Візантії. Цим художник прагнув підкреслити, що герой належить до певного роду. Книги Білібіна – справжнє диво. Невипадково його ілюстрації так подобаються глядачам кожної епохи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)