Бурхливе море – Іван Айвазовський

Бурхливе море   Іван Айвазовський

Один з кращих художників-мариністів всіх часів – Іван Костянтинович Айвазовський в 1844 році написав картину “Бурхливе море”. Всі його твори вражають і дивують своєю реалістичністю і природністю, хоча і написані не з натури, а в майстерні художника.

Майстер вважав, що зміна руху кожної стихії, будь то вітер, вода або блискавка нереально відобразити відразу фарбами, тому справжній художник спочатку запам’ятовує все побачене, а потім переносить на полотно. Художник володів фотографічною пам’яттю, завдяки якій і писав свої роботи в майстерні.

Так і картина “Бурхливе море” передає гуркіт лютих хвиль в непогідне час, створене так само за допомогою прекрасного уяви художника. На картині Айвазовський зобразив похилений корабель, який вже не може встояти під натиском морської стихії. Моряки вже готують шлюпку, щоб встигнути врятувати людей на кораблі від раптово виниклої морської бурі. Айвазовський любив зображати на своїх полотнах боротьбу людини зі стихією. На його реалістичних картинах кораблі не рідко гинуть в морській безодні.

Колорит картини “Бурхливе море” дуже холодний, наповнене відтінками сірого, білого, світло-блакитного та чорного кольорів. Небо покривають грозові хмари, рух яких мастерки передано художником. Розбурхане море, з потужними, биткими один про одного хвилями, створюють враження того, що теплої ясного дня більше ніколи не буде. Картина викликає відчуття тривоги і страху, розуміння безпорадності маленьких людей перед безжалісною, величезною морською стихією.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


Бурхливе море – Іван Айвазовський.