Юпітер і Каллісто – Франсуа Буше

Юпітер і Каллісто   Франсуа Буше

Картина французького художника Франсуа Буше “Юпітер і Каллісто”. Розмір картини 98 х 72 см, полотно, олія. У 20-30-ті роки 18 століття у Франції складається стиль рококо, що досягає розквіту до середини століття. Для стилю життя цього часу характерне прагнення до розкоші, витонченим, вибагливим форм.

Особливість живопису рококо – її тісний залежність від архітектурно-декоративного оточення. Станкова картина створювалася в цей час насамперед як деталь прикраси інтер’єру дворянського маєтку, поряд з меблями, порцеляною, гобеленами і шовковими тканинами. Найяскравішим художником стилю рококо був Франсуа Буше, який, крім живопису, працював у всіх видах декоративного і прикладного мистецтва: він створював картони для шпалер, розписував віяла, малював ескізи для севрської порцеляни, виконував мініатюри та декоративні розписи інтер’єрів, був талановитим гравером і скульптором.

У картині “Юпітер і Каллісто” Франсуа Буше звернувся до “Метаморфоз” римського письменника Овідія, пересказавшего міф про бога Юпітері, який, закохавшись в німфу Калісто і бажаючи її спокусити, прийняв вигляд богині Діани. Художник інтерпретував чуттєвий епізод античної міфології в характерному для рококо поверхневому, грайливому дусі. Граціозні, витончені фігурки його античних героїнь схожі на порцелянові статуетки.

Буше любив світлу живопис і віддавав перевагу ошатним блакитним, рожевим і зеленим тонам. Каллісто – у грецькій міфології аркадянка, дочка Лікаона, була в числі супутниць Артеміди-мисливиці, була звернена дружиною Зевса, богинею Герой у ведмедицю за незбереження дівоцтва і за те, що народила від бога-громовержця Зевса Аркаса і Пана. Коли Аркас, вихований Майєю і Гермесом, і не знав Каллісто після народження, хотів убити її, Зевс переніс обох на небо сузір’ями: Каллісто – великою Ведмедицею, Аркаса – Арктуром.

Переслідувати своїм гнівом аркадянку Каллісто богиня Гера позбавила її можливості освіжатися частину доби у хвилях океану; тому велика Ведмедиця ніколи не заходить.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)