Автопортрет – Степан Щукін

Автопортрет   Степан Щукін

“Автопортрет” був написаний юним випускником Академії мистецтв під час перебування в Парижі. Мистецтво Франції зробило свій вплив на формування поглядів молодого художника. Очевидно, цим можна пояснити настільки раннє поява роботи, що стоїть біля витоків романтичного напряму портретного живопису. Незвичайна вже композиція портрета.

Фігура на полотні кілька зміщена до краю полотна, що створює відчуття руху. Незвичайний і костюм: широка робоча блуза і шкіряний жилет – одяг швидше європейського характеру, на відміну від звичного для російського художника каптана або академічного мундира. Вільно зачесане волосся замість традиційного перуки додають зовнішності юнака впевненість і невимушеність.

Художник прагнув передати душевну відкритість, м’якість і доброту, які, судячи зі спогадів сучасників, були йому притаманні. Мерехтливі зеленуваті, теплі коричневі тони складають вишукану кольорову гаму, надаючи обшему враженню відтінок витонченості і артистизму. Щукін прагнув передати поежде всього психологію людини, що відрізняється особливим внутрішнім світом. Такий образ художника став згодом у романтиків улюбленим типом героя, юного, чистого і прекрасного.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)