Кампо ді Ріальто – Антоніо Каналетто

Кампо ді Ріальто   Антоніо Каналетто

Каналетто належить до числа майстрів, з чиїм іменем пов’язано появу міського пейзажу, реформування жанру ведути, завдання якого полягала в точній і приємне оку відтворенні місцевості.

Ведути-картини Каналетто не просто фіксували місцевість, хоча майстер і використовував камеру-обскуру для точної передачі міського вигляду. Твори художника наповнені життям: міські вулиці і товпиться городяни, побутові сценки – все це не ілюзорно, не театрально, а цілком реально, має свій характер і настрій.

Завдяки Каналетто ведута з сухуватою умовної картинки, створеної по пам’яті, перетворилася в панораму життя міста, в поетичне мистецтво, повноцінний жанр живопису. Технічні живописні пошуки і рішення майстра в передачі повітряної атмосфери, ефектів освітлення, побудові композиції, виборі співвідношення архітектурної маси та інших елементів композиції знайшли відображення у творчості багатьох пейзажистів і надали вплив на формування російського архітектурного пейзажу.

За життя Каналетто його роботи високо цінувалися, художник був добре відомий і популярний. У 1763 р. він став членом Венеціанської Академії. Інші відомі твори: “Свято заручин венеціанського дожа з Адріатичним морем”. Ок. 1763-1764. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва; “Площа Сан-Марко з Пьяцеттой”. 1730-е. Національна галерея, Вашингтон.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Кампо ді Ріальто – Антоніо Каналетто.