Вид на Лондон – Антоніо Каналетто

Вид на Лондон   Антоніо Каналетто

Картина Каналетто, що представляє Вид на Лондон – ведута, побудована за принципом кутовий перспективи, відкриває панорамний вид на широку річку, оточену вражаючими будівлями. Тут показана Темза в ранній досвітній час, коли ділова метушня ще не встигла охопити прибережні квартали, в темній воді відображаються купчасті хмари, а рожеві відблиски зорі вступають у перекличку з червонуватими стінами палаців.

Легкі судна, ковзаючі по прозорою гладі річки, не порушують її величного спокою, вони здаються крихітними порівняно з неосяжним водним простором. Висока точка зору, обрана художником, не дозволяє глядачеві розглянути все непривабливе і дрібне, а дає можливість милуватися спокійною красою далекого виду.

Ранок прохолодно і пронизане вологою – це атмосфера північного міста, чиї фарби стримані і глибокі, а повітря щільний і свіжий. Картина створює не святковий, а ліричний настрій, співзвучний ранку вранішнього міста. На жаль, зображення кращої якості ми не змогли знайти. Якщо у когось така є, то просимо поділитися їй.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)