Портрет Антоніо Броккардо – Джорджоне

Портрет Антоніо Броккардо   Джорджоне

Портрет “Антоніо Броккардо” створений художником Джорджоне імовірно, після 1508 року. Розмір картини 73 x 54 см, полотно, олія. Портрети Джорджоне є своєрідним синтезом ідеального і живої конкретної людини. Один з найбільш характерних – його чудовий портрет Антоніо Брокардо.

У картині художником безумовно, точно і ясно передані індивідуальні портретні особливості благородного юнака, але вони явно пом’якшені, підпорядковані образу досконалої людини. Невимушено вільний рух руки юнака, енергія, яка відчувається в напівсхованому під вільно-широкими шатами тілі, благородна краса бледносмуглого обличчя, голови, схиленої на міцній і стрункої шиї, краса контуру пружно окресленого рота, задумлива мрійливість глядящего вдалину і в бік від глядача погляду – все це створює повний благородної сили образ охопленого глибокої, ясно-спокійною думою людини.

М’який вигин затоки з недвижними водами, мовчазний гористий берег з урочисто спокійними будівлями утворюють пейзажний фон, який, як завжди у художника Джорджоне, не унисонно повторює ритм і настрій головної фігури, а як би побічно співзвучний цьому настрою.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)