Дзеркало над умивальником – П’єр Боннар

Дзеркало над умивальником   Пєр Боннар

Французький живописець і графік П’єр Боннар був одним із засновників групи “Набі”. Він навчався в Школі витончених мистецтв в Парижі, відвідував Академії Жюлиана, де зблизився з Вюйаром, Дені та іншими майбутніми учасниками групи “Набі”.

На творчість художника великий вплив надали Сезанн, Гоген з їх художніми дослідами в передачі кольору, побудові простору, з пошуками гармонійного співвідношення художнього стилю та емоційності. У 1890-х Боннар працював у різних жанрах, їм багато в чому керувало прагнення привнести естетичне початок в повсякденне життя людини.

В кінці 1890-х він все більше уваги приділяв живопису. Боннар вивчав спадщину імпресіоністів, однак не повністю поділяв їх принципи, вважав, що брак імпресіонізму в сильній нату-ралистичности у передачі світла і недостатню увагу до композиції. Художник писав пейзажі, наповнені світлом і повітрям, любив також писати інтер’єри з фігурами людей.

Картина “Дзеркало над умивальником” – з числа тих творі імпресіонізму, які становили колекцію І. А. Морозова. Вона була куплена ним у 1908 в Парижі з виставки Осіннього Салону. Інші відомі твори: “Літо в Нормандії”. Ок. 1912. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва; “Початок весни” . Ок. 1903. Ермітаж, Санкт-Петербург.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)