Триптих “Розп’яття” – Рогир ван дер Вейден

Триптих Розпяття   Рогир ван дер Вейден

На центральній панелі цього триптиха зображена сцена розп’яття зі стоять біля підніжжя хреста Богородицею, Іоанном Богословом і благодійниками. На бічних панелях глядач бачить Марію Магдалину – її легко можна впізнати по судині з світом, який вона тримає в руках, – і святу Вероніку, тримає плат з віддрукувався на ньому Ликом Христа. Кожна сцена обведена бордюром, що імітує позолочену картинну раму.

Хто такі були благодійники, поміщені художником біля підніжжя хреста, ми не знаємо, але їх костюмах можемо визначити, що картину слід відносити до 1440-х років. Крім того, їх плати свідчить про те, що вони не були багаті і не належали до вищого суспільства.

Триптих багато в чому нагадує картини Робера Кампена, вчителі Рогира ван дер Вейдена, що дає підставу вважати її однією з ранніх робіт художника, хоча вже тут молодий майстер пише фігури набагато вільніше і в набагато більш невимушених позах, ніж його наставник. Більш того, він наважується на сміливе, майже революційне нововведення: “розтягує” пейзаж на три панелі. Незвично для свого часу Рогіра пише і Богоматір – традиційно обнимающей підніжжя хреста зображувалася Марія Магдалина. Численні копії триптиха, що дійшли до нас, говорять про те, що він справив на сучасників майстра величезне враження.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Триптих “Розп’яття” – Рогир ван дер Вейден.