Небезпечний урок – Рене Магрітт

Небезпечний урок   Рене Магрітт

Одним з видатних художників минулого сторіччя є Рене Магрітт. Його рання творчість прив’язане до кубізму і дадаїзму, але в 1925 році змінюється весь творчий шлях художника. Магрітт переїжджає в Париж – “центр сюрреалізму”. Подальші його картини тепер нерозривно пов’язані з цією течією. В його картинах предмети і персонажі залишаються незмінними, але Магрітт представляє все зображуване як метафору, якийсь ребус, який потрібно розгадати.

Художник у своїх картинах говорить про брехливість видимого, про таємничості, яку людина не помічає. Поетичні назви його картин не завжди пов’язані із зображенням, як здається на перший погляд. Так Магрітт підкреслює значимість своїх творів. Призначення мистецтва, на думку художника, має сприяти магічного подив, а поетична зв’язок назви та картини допомагає в цьому. Картина “Небезпечний урок” так само має прихований зміст.

Перед глядачем виникає образ молодої оголеної дівчини, що тримає дзеркало. У дзеркалі ж видно відображення її прекрасного тіла, тільки з боку спини. Перше, що кидається в очі – це незвичайне відображення, яке не може бути в реальності. Художник представляє дівчину ніби відразу з усіх сторін. Можна помітити різницю реальної дівчини і її відображення. Дівчина тримає дзеркало, а значить, її руки розташовані на рамі, а у відображенні вона прикриває руками своє оголене тіло.

У відображенні відсутня падаюча тінь, а за межами дзеркальної поверхні тінь підкреслена дуже чітко. Складається відчуття, що це зображення двох протилежностей, що борються один з одним у цій молодій жінці – розкріпачення і сором’язливості. А може відображення – це безтілесний дух, не отбрасивающий тіні. Магрітт в картині врахував і перспективу у відображенні, адже в дзеркалі все відбиваний стає менше. Залишається загадка в назві. Можливо, мова йде про людське життя, яка ніби крихка дзеркало в руках дівчини може розбитися в будь-який момент і залишаться тільки спогади, як швидкоплинне відображення в дзеркальній поверхні.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)