Концерт в парку – Нікола Ланкре

Концерт в парку   Нікола Ланкре

Картина французького живописця Нікола Ланкре “Концерт в парку”. Розмір картини 76 x 107 см, полотно, олія. Концертом називається публічне зібрання, в якому виконується ряд творів вокальних або інструментальних.

Згідно з програмою, концерт отримує назву: симфонічного, духовного або іноді історичного. Концерт – музичний твір, написаний для одного або кількох інструментів, з акомпанементом оркестру, з метою дати можливість солістам виказати віртуозність виконання. Концерт, написаний для 2-х інструментів, називається подвійним, для 3-х – потрійним.

В таких концертах оркестр має другорядне значення і лише в отигришах отримує самостійне значення. Концерт, в якому оркестр має велике симфонічне значення, називається симфонічним. Концерт зазвичай складається з 3-х частин. У XVIII столітті симфонія, в якій багато інструменти місцями виконували соло, називалася concerto grosso. Пізніше симфонія, в якій один інструмент отримував більш самостійне значення в порівнянні з іншими, стала називатися symphonique concertante, concertirende Sinfonie.

Слово концерт, як назва музичного твору, з’явилося в Італії наприкінці XVI століття. Концерт в трьох частинах з’явився в кінці XVII століття. Італієць Кореллі вважається засновником цієї форми концерту, з якої розвинулися в XVIII і XIX століттях концерти для різних інструментів. Найбільшою популярністю користуються скрипкові, віолончельні і фортепіанні концерти. Пізніше концерти писали Бах, Моцарт, Бетховен, Шуман, Мендельсон, Чайковський, Давидов, Рубінштейн, Віотті, Паганіні, В’єтан, Брух, Венявський, Ернст, Сервэ, Литольф та ін. Невеликих розмірів концерт, в якому частини злиті, називається концертино. Концерт називається також академією, коли виконавцями, як соло, так і в оркестрі, є перворазрядние артисти.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Концерт в парку – Нікола Ланкре.