Алея у парку д’аржансон в Аньере – Вінсент Ван Гог

Алея у парку даржансон в Аньере   Вінсент Ван Гог

У 1887 році Ван Гог часто пише пейзажі з натури, намагаючись знайти і передати свіжість природних відтінків, тонкощі пленэрного освітлення. Природа була для нього нерозривно пов’язана зі світом людських почуттів, і часто в пейзажних образах знаходили своє втілення власні переживання художника.

На цій картині Ван Гог зобразив темну алею парку на тлі сутінкового неба. Сонце вже зайшло, офарбивши небо в темно-жовтий колір. Його відсвіти видно на доріжці, де жовтуваті відтінки вкраплені в холодний колір землі. Темні силуети дерев підносяться на тлі небозводу, ніби прощаючись з минаючим днем.

Ван Гог робить темний сутінковий пейзаж досить яскравою, максимально посилюючи тонкі колірні нюанси природних відтінків. Рівні ритми композиції створюють атмосферу спокою, але різноспрямовані швидкі мазки вносять відтінок тривожної динамічності, роблячи поверхню дороги нерівній і змушуючи настовбурчується темні листя дерев.

Можливо, така швидкість виконання була викликана прагненням художника якомога швидше зафіксувати на полотні вечірній мотив, “зловити” йдуть фарби ще світлого неба. У будь-якому випадку, автору повною мірою вдалося передати власні переживання допомогою стану природи.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Алея у парку д’аржансон в Аньере – Вінсент Ван Гог.