Лист з фронту – Олександр Лактіонов

Лист з фронту   Олександр Лактіонов

Лактіонов Олександр Іванович – народний художник, живописець, графік. Найбільше нагород і досягнень отримав за своє відтворення “Лист з фронту”. Ця картина з’явилася на загальному огляді в 1947 році і відразу стала знаменитою. На даний момент вона на почесному місці в Третьяковській галереї.

Автор на цій картині показав те, що якраз було дуже близько і, як кажуть, зачіпало за живе кожного, хто на неї дивився. На полотні ми бачимо невелике коло людей, які зібралися на порозі будинку і уважно слухають, як хлопчик читає лист. Це листи з фронту. І лише вираження осіб, з якими всі слухають, допомагає нам зрозуміти, що хороші новини. Можливо, там написано про майбутню перемогу і швидке повернення додому.

Хлопчик, який читає лист, сидить на стільці в центрі присутніх людей. У будинку, спершись на двері, з обох сторін, стоять маленька дівчинка і жінка. Вочевидь це мама цих дітей. На вулиці стоїть солдат з паличкою. Мабуть, це він і приніс листа від свого бойового товариша. А поруч з ним дівчина, спершись на паркан, слухає хлопчика з завмиранням серця. Напевно, це дівчина, яка дуже чекає свого коханого з поля бою живим і неушкодженим.

На картині зображений гарний сонячний день. Небо ясне і злегка прикрите легкими хмаринками. Двір, де читається лист, залитий сонячним світлом. Якби не тема полотна, то і на перший погляд ніхто і не подумав, що йде війна, гинуть люди, руйнуються долі. У всіх тільки одна надія на швидке святкування перемоги і повернення чоловіків, синів додому живими.

Картина “Лист з фронту” Олександра Лактіонова змушує всіх згадати про ті важкі воєнні часи. І хоча вже залишилося мало очевидців тих дій, але історія буде вічно. Ми ніколи не повинні забувати того, що було і всіляко намагатися не допустити цього знову.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)