Мадонна з сімейством Куччина – Паоло Веронезе

Мадонна з сімейством Куччина   Паоло Веронезе

Ця картина, разом з трьома іншими творами Паоло, що висять на протилежній стіні в приміщенні галереї Дрездена, становить одну серію. Всі чотири праці були написані в 1571 році за замовленням венеціанської родини патриціїв Куччина, до 1645 року вони перебували в палаці цього сімейства у Венеції, звідки картини були придбані для моденської колекції, а потім вже потрапили в Дрезден.

Картина чітко розділена на дві частини: у лівій третини сидить на троні Мадонна з дитиною, оточена Іоанном Хрестителем з прапорцем і ягням і святим Ієроніма з книгою, левом і ангелом. Ця половина твору сходить до тициановой “Мадонні Песаро”1526 року, асиметричну композицію якої Веронезе використовував не один раз, в даному випадку її праворуч “населяють” члени сім’ї Куччина. Дві третини картини надані цього сімейства, смиренно наближається на колінах до Мадонни в супроводі трьох жіночих алегоричних фігур основних християнських чеснот – Віри в білому одіянні з кубком у руці, Надії в зеленому і християнської Любові Карітас, в червоному.

Дві мармурові колони, як стіна, різко поділяють небесну і земну сфери. Зображені ближче до цієї межі, як би прислухаються до внутрішнього голосу, очікуючи послання з іншого світу. Старший Куччина, глава сім’ї. Зуанантонио, стоїть у повний зріст поруч з колоною, його брат Альвізе з дружиною Зуаной та сімома дітьми зображений прихиливши коліна, самого молодшого дитини Альвізе тримає на руках з’являється праворуч служниця. Віра, Надія та Карітас особливо піклуються про Антоніо, молодшого брата сімейства Куччина, що стоїть на колінах віддалік.

Невимушено-рухома композиція, ритмічно розділена, як у графічному, так і в кольорі, демонструючи Веронезе на вершині його творчих можливостей. В одному і тому ж просторі, художник на рівних розташував і релігійні фігури, і членів сім’ї Куччина, розгорнувши перед нашими очима картину не тільки багатства і гордості венеціанських патриціїв середини XVI століття, але і їх набожності.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Мадонна з сімейством Куччина – Паоло Веронезе.