Полювання Мелеагра і Аталанти – Нікола Пуссен

Полювання Мелеагра і Аталанти   Нікола Пуссен

Мелеагр – син володаря Калидонского царства, що в Етолії. Він виріс сміливим, красивим юнаком і разом з аргонавтами відправився до Колхіди. Поки він був відсутній, його батько забув принести щорічну данину Діані, і богиня в покарання за це наслала на його царство жахливого вепра, який пожирав людей і спустошував поля.

Повернувшись з походу, Мелеагр зібрав усіх сміливців Греції і влаштував велику полювання, під час якої вони збиралися зловити або убити вепра. На заклик Мелеагра відгукнулися багато герої, в тому числі і прекрасна Аталанта.

Ця царівна вела життя, повне пригод, оскільки, коли вона народилася, її батько, засмучений тим, що замість довгоочікуваного сина на світ з’явилася донька, велів віднести її на гору Парфенум і віддати на поталу диким звірам. Але проходили повз мисливці побачили ведмедицю, яка годувала немовля, зовсім її не боявся, і, пожалівши дівчинку, принесли її до себе додому і виховали її справжньою мисливицею.

Велику Калидонскую полювання очолили Мелеагр і Аталанта, які полюбили один одного. Вони хоробро переслідували звіра, а за ними скакали інші мисливці. Вепр побіг, і тут Аталанта завдала йому смертельну рану, але, вмираючи, звір ледь не убив її саму, якби вчасно не наспів Мелеагр і не вбив його.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)