Портрет Джорджиани, герцогині Девонширської – Томас Гейнсборо

Портрет Джорджиани, герцогині Девонширської   Томас Гейнсборо

В епоху царювання королеви Вікторії в Лондоні проживав якийсь Адам Уорт – шахрай, злодій, але імпозантний чоловік і невиправний романтик. У підпорядкуванні Уорта перебувала добре організована команда дрібних бандитів, з допомогою якої господар щодня ставав багатшим. Одного травневого вечора 1876 року Адам Уорт і два його спільника через вікно проникли в галерею Томаса Агню на лондонській Олд Бонд-стріт і поцупили звідти знаменитий портрет Джорджиани, герцогині Девонширської, кисті Томаса Гейнсборо.

Чарівна Джорджиана була, до речі сказати, двоюрідної прапрабабушкой принцеси Діани і дамочкою досить вільних вдач. Портрет на момент крадіжки був уже проданий з аукціону, його просто не встигли відправити новому господареві. Уорт вирізав полотно з картини, витончено скачав його в трубочку і був такий. Але “Джорджиана” зіграла з злодієм відповідну жарт.

Адам Уорт хотів обміняти полотно Гейнсборо на звільнення з в’язниці свого молодшого брата, але так вже сталося, що того випустили незабаром після викрадення картини без всякого участі Уорта. Розглядаючи портрет, Уорт… закохався в чарівну Джорджиану і протягом довгих років не розлучався з її зображенням: він навіть спав, поклавши портрет під ліжко. Лише в 1901 році, гинучи від безгрошів’я, Адам Уорт вирішив повернути “кохану” її законному власнику і через рік після цього помер. Всі, хто знав Уорта, не сумнівалися: він не переніс розставання з Джорджианой.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.00 out of 5)


Портрет Джорджиани, герцогині Девонширської – Томас Гейнсборо.