Віз з урожаєм – Томас Гейнсборо

Віз з урожаєм   Томас Гейнсборо

Ця робота, будучи однією з найбільш відомих сільських сцен Гейнсборо, разюче відрізняється від інших пейзажів майстра. Звичайно він наполягав на тому, що “пейзаж не повинен бути перевантажений історією і зайвими фігурами, покликаними заповнити собою утворилися порожнечі”. “Ніщо, – вважав художник, – не повинно відволікати глядача від споглядання природи”.

В “Возі з урожаєм” Гейнсборо суперечить сам собі. Тут є цілком певний сюжет і достатня кількість фігур. Подібне відступ від власних правил художник здійснив під впливом полотен старих майстрів. Так, працюючи над композицією картини, він спирався на композицію рубенсовского “Зняття з хреста” .

Напрямок “загального потоку руху” у Гейнсборо змінено, але композиційні запозичення, тим не менш, залишаються очевидними. Крім того, відомо, що для “Вози з урожаєм” Гейнсборо робив попередні ескізи фігур – що теж для нього не надто характерне.

До речі, найімовірніше, сільських дівчат художник писав зі своїх дочок. Доля цієї картини в деякому роді чудова. Їдучи в 1774 році з Бота в Лондон, майстер подарував її Уолтеру Уилтширу, місцевому жителю, багато разів помогавшему Гейнсборо доставляти його картини замовникам. Художнику здалося, що “Віз з урожаєм” – найбільш доречний у даному випадку подарунок на пам’ять.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)