Взяття сніжного містечка – Василь Суріков

Взяття сніжного містечка   Василь Суріков

Картина Сурікова “Взяття сніжного містечка” сповнене веселощів і радості. На ній зображено багато людей, що зібралися, судячи з усього на свято. Дія відбувається на відкритій місцевості, можливо на великій галявині. Видно, що це рівне місце, а на задньому плані видніються засніжені гори і пагорби. Художник зобразив святкові гуляння, на які прийшли всі жителі округи.

Дія нагадує дитячу забаву з побудови фортеці зі снігу. Видно, що споруда складається з великих грудок снігу. Це споруда розбиває вершник на коні. Вершник у високій хутряній шапці, а кінь темного забарвлення з чорною гривою. Він розбиває снігову перешкоду своїми копитами. Перед сніжною фортецею зображений чоловік на санях з палицею в руках. Швидше за все, поряд з ним є ще люди, вони захищають фортеця. За вершником натовп веселих людей, які теж з палицями в руках. Вони прийшли, щоб захопити фортецю. “Взяття сніжного містечка” – це така забава, на яку збираються всі жителі. Одна група людей як би захищає снігову фортецю, а інша намагається її зруйнувати.

На картині багато усміхнених, усміхнених людей. Кожен персонаж промальований до найдрібніших деталей. Все у теплих кожухах, шапках і валянках. У кожної людини своє вираження обличчя, але їх всіх об’єднує нестримні веселощі. Навіть сани, зображені справа, намальовані з усіма нюансами.

Художник точно передав відчуття свята і радості. Завдяки чітко промальованим деталей, картина виглядає як фотографія, як ніби автор зумів відобразити саме ту мить, коли кінь розбиває фортеця. Весела юрба людей здається яскравою, завдяки контрасту одягу і білого снігу. Всі жителі радіють тому, що відбувається, як діти. Суріков передав настрій натовпу шляхом ретельної промальовування кожного виразу обличчя і найдрібніших деталей.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Взяття сніжного містечка – Василь Суріков.