На Шипці все спокійно! – Василь Верещагін

На Шипці все спокійно!   Василь Верещагін

Видатний живописець і літератор Василь Васильович Верещагін є одним з найвідоміших художників в жанрі баталистики. Всі ілюстрації цього жанру присвячені військовій життя. Саме картина Василя Верещагіна “На Шипці все спокійно!” є одним з найвиразніших творів цього циклу.

Ця картина-триптих представляє не військові сцени, а епізоди з життя рядового солдата у воєнний час. Автор взяв назву триптиха з рапорту одного генерала. У воєнний час багато генерали приховували деякі аспекти військових дій перед верховим командуванням. Вони ніколи не згадували про тих солдатів, які замерзали в горах, прикриваючи військових братів.

Дії відбуваються під час війни російського й турецького народів. Солдат зображений на гірському перевалі Шипка в Болгарії. На першій картині ми бачимо занесеного снігом людини. Вочевидь це бідний вартовий, забутий своїм начальством на посаді. На центральному полотні – цей же солдатів вже засипаний снігом майже по саму груди, але все ж не залишив посаду. І на третій картині триптиха видно замет снігу, з якого видніються тільки куточки шинелі. Цей молодий солдат залишився вірний своїй військової служби та захисту Батьківщини до самого кінця. Таке ставлення до справи заслуговує тільки поваги.

Вся картина зображена в холодних і тьмяних тонах, що ще більше передає атмосферу стуженого зимового дня. Іноді навіть здається, що фігура солдата зливається з усім пейзажем в одне ціле. Василь Верещагін завдяки своїй картині хоче донести до нас всю правду про війну, розбудити в нас ненависть і презирство до неї. Навчити нас цінувати мир і життя, навіть не тільки свою, а іноді і не знайомих людей.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 4.50 out of 5)


На Шипці все спокійно! – Василь Верещагін.