У фортечної стіни. Нехай увійдуть – Василь Верещагін

У фортечної стіни. Нехай увійдуть   Василь Верещагін

В деяких джерелах повідомляється, що Верещагіна запросили в Туркестан, в той момент, коли йшли військові дії, для створення військової хроніки в живопису. Що б народ зміг на власні очі побачити і відчути всю серйозність того, що відбувається події. Верещагіну вдалося не лише стати свідком подій, але і прийняти участь у військових баталіях. Художника навіть нагородили Георгіївським хрестом, за їх подвиги і хоробрість при захисті фортеці.

У своїй серії картин присвячених подіям які відбуваються в Туркестані, особливе місце виділяє картину “У фортечної стіни. Нехай увійдуть”, яку він написав у 1871 році. Головними героями цієї картини зображені армія російських солдатів. Ми бачимо, що кріпосна стіна трохи зруйнована. Російські солдати чекають появи ворога. Здається, що ще трохи і на височині фортеці здадуться сміливі вороги.

Наскільки мені відомо, Російські солдати перебували в страху і постійному напруженні, тому що їх чисельність, помітна була нижче, ніж чисельність воїнів противника. В очах кожного з солдатів можна прочитати страх смерті, і неминучої поразки. Але всі стоять до останнього, ніхто не злякався і не відступив. Вони твердо налаштовані триматися до останнього, нехай навіть ціною власного життя.

Верещагін змальовує яскравими барвами сонячний день, у нього виходить дуже реалістично передати безкраї простори полів, вибудувану на половину зруйновану стіну фортеці і блакить неба. Дивлячись на картину, можеш відчути, якою свіже повітря був у той день, чи відчути себе героєм, зайняти позицію поруч з одним з воїнів і бути йому в бою опорою і допомогою. У кожній своїй картині, яку автор присвятив війні, він оспівує хвалебні пісні, героїзму і без самотності російської армії, і жорстокість правителів, які віддавали команди про настання.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


У фортечної стіни. Нехай увійдуть – Василь Верещагін.