Ранок стрілецької страти – Василь Суріков

Ранок стрілецької страти   Василь Суріков

“Ранок стрілецької страти” – одне з найвідоміших творінь російського художника Василя Сурікова. Картина присвячена реального історичного подією, що відбулася в Москві в 1698 році, страти ватажків невдалого стрілецького бунту.

“Ранок стрілецької страти” – перше велике полотно Сурікова на тему історії Росії. До цього моменту після закінчення Академії мистецтв молодий художник переїхав на постійне проживання до Москви і почав роботу над картиною в березні 1878 року.

У картині Суриков звернувся до переломного моменту російської історії – епохи початку правління Петра I. Стрілецький бунт 1698 року, підтримуваний царівною Софією, був пригнічений, а призвідці та ватажки смути страчені на Червоній площі.

Подумки картину можна розділити на дві частини: ліву на якій зображені стрільці, як символ йде Росії, і праву, де зображений молодий цар Петро Перший, підтримують його бояри і сподвижники. Петро I центральна фігура цього фрагмента полотна зображений на коні біля кремлівської стіни, за ним солдати семенівського полку. Всі разом вони символізують прийдешню епоху змін і перетворень Петра I.

“Ранок стрілецької страти” перша велика робота, виставлена художником на суд глядачів. Картина була представлена в березні 1881 року на виставці Товариства передвижників і мала широкий успіх. Третьяков відразу ж купив це полотно для своєї галереї і вважав картину “Ранок стрілецької страти” окрасою своєї художньої колекції

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Ранок стрілецької страти – Василь Суріков.