Воскресіння дочки Яіра – Василь Полєнов

Воскресіння дочки Яіра   Василь Полєнов

Коли Ісус знову переплив човном на другий берег, то до Нього зібралось багато народу. Він був біля моря. І ось приходить один із старших синагоги, на ймення Яір, і, як побачив Його, припадає до ніг Його і усильно просить Його, кажучи: дочка моя при смерті; прийди і поклади на неї руки, щоб видужала й залишилася жива.

Ісус пішов з ним. Євангеліє від Марка У 1871 році для випускної конкурсної роботи в Петербурзькій академії мистецтв була запропонована тема “Воскресіння дочки Яіра”. Переможець був нагороджений Великою золотою медаллю і правом шість років жити за кордоном на казенний рахунок. Головними претендентами були два товариша: Ілля Рєпін і Василь Полєнов. Вони познайомилися ще на уроках малювання з натури.

Закінчити картину до терміну Ілля Юхимович не встиг. Але і в такому вигляді вона викликала фурор на конкурсі. Причому в оцінці її сходилися і професори Академії, і противники академічного живопису. Полєнов згадував: “Я пройшов у майстерню до Рєпіна і сів на кушетку в очікуванні долі”. Тут двері відчинилися, і увійшов їх спільний друг: “Ну, брати, вітаю!” Вони обидва отримують Золоті медалі і можуть обидва їхати за кордон.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Воскресіння дочки Яіра – Василь Полєнов.