Кладовище серед кипарисів – Василь Полєнов

Кладовище серед кипарисів   Василь Полєнов

Інтерес Полєнова до театру прокинувся під впливом С. Мамонтова. Театральна діяльність Мамонтова грунтувалася на ідеї створення, за його власними словами, “нового світу істинно прекрасного”.

Це передбачало створення втілення дійсності в якийсь умовний поетичний світ, побудований на ідеалах героїзму і краси. Сама “педагогічна” думка була близька Поленову, і він з головою поринув у театральну роботу, оформивши безліч мамонтовских вистав.

Особливо вдавалися йому декорації до вистав, казково перетворює реальність. Так, його оформлення п’єси-казки С. Мамонтова “Червона троянда” Ст. Васнецов назвав “геніальним”. Принципи театральної роботи майстри прекрасно ілюструє ескіз декорації для 1-го дії поставленої у Приватній опері До опери Глюка “Орфей і Еврідіка” “Кладовище серед кипарисів” – сее стилізацією природи з модерністським канонами, незабаром перетворився мало не в правило в театральному мистецтві.

Не менш цікавий ескіз декорації “Вівтар і стіни в готичному стилі”, 1899 для опери Чайковського П. “Орлеанська діва”. Логічним розвитком такого ставлення Полєнова до театру стала його діяльність по організації народних театрів, пік якої припадає на 1910-ті роки.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Кладовище серед кипарисів – Василь Полєнов.