Стара башта серед полів – Вінсент Ван Гог

Стара башта серед полів   Вінсент Ван Гог

На цьому пейзажі зображена стара вежа в Нюэнене. Колишня церква перебувала в занедбаному стані, і її давно збиралися знести. Самотньо височить серед полів, поруч зі старим сільським кладовищем, вона стала для Ван Гога символом вмираючої віри, яка втрачала своє колишнє значення у повсякденному людському житті.

Весь передній план картини займає широке пшеничне поле. Силует старої церкви самотньо височіє на горизонті, поступово йде в темрява насувається ночі. Чорно-синя даль позбавлена ознак людської присутності, в ній не видно ні одного вогника, та одинока постать ніби прямує в нікуди по широкій стежці.

Ван Гог використовує приглушені відтінки кобальту, жовтої і червоної вохри, що плавно переходять один в одного за рахунок м’яких розтушовок. Колосся пшениці ніби починають розчинятися в темряві, поступово втрачаючи чіткі обриси. Вечірній сутінковий освітлення поглиблює тіні і робить їх майже чорними. Але, незважаючи на обмеженість колірної гами, пейзаж виглядає дивно живим і атмосферних.

Ван Гогу чудово вдалося передати стан поступово відходить до сну природи. Рівні горизонтальні лінії композиції створюють настрій спокійній задумі. Лише гострий шпиль вежі, спрямований до неба, порушує цей ритм. Його форма і колір перегукуються з силуетом одягненої в чорне жіночої фігури.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Стара башта серед полів – Вінсент Ван Гог.