Портрет Пікассо, Сальвадор Далі

Портрет Пікассо, Сальвадор Далі

“Портрет Пікассо” роботи Сальвадора Далі – з одного боку, уїдлива сатира, з іншого – шану видатному іспанцеві, яким Дали захоплювався, незважаючи на їх численні розбіжності.

Дали увінчав Пікассо короною, немов яка вирізана з грубого каменю прибережних круч Кадакеса. Але масивна тіара ширяє в повітрі, не обтяжуючи голови власника. Пікассо тут наділений жіночими грудьми: на картинах Дали цей атрибут, як правило, вказує на антипатію, яку художник живить до персонажа.

В улоговинці між обвислих, що стікають вниз грудей видніється квітку едельвейса, отбрасивающий чітку тінь. Волосся Пікассо сплітаються в косицу, яка своєю формою нагадує змію. Ця змія наскрізь пронизує голову персонажа, визираючи назовні з його рота. Голова гадюки закінчується стилізованою ложкою, в якій лежить крихітна мандоліна. Дали надав “портрета” свого кумира і одвічного суперника вид скульптурного погруддя, поставленого на постамент. На цоколі скульптури лежить самотній червона квітка. Мандоліна і квітка – символи мистецтва.

Пікассо зробив величезний вплив на Дали, і той не міг не визнати це вплив і не віддати іспанцеві данину поваги, незважаючи на взаємонерозуміння і складні стосунки двох видатних художників ХХ століття. Дивно і кумедно, але ця саркастична алегорія має деякий портретну схожість зі своїм прототипом.

Яким чином спотворена гримасою фізіономія з порожніми очницями, висунутим язиком, баранячими рогами, потворним виростом замість носа може асоціюватися з особою Пікассо, – загадка, якими Дали не раз вражав і епатував глядачів. Але розгадка її, безсумнівно, криється в філігранної живописній техніці майстра.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)