Портрет В. І. Майкова – Федір Рокотов

Портрет В. І. Майкова   Федір Рокотов

Серед робіт Ф. Рокотова особливо виділяється портрет Василя Івановича Майкова, в образі якого за томної зніженістю вгадуються проникливість, іронічний розум талановитого поета. Чуттєве особа Майкова написано відчутно матеріально, а колорит портрета, побудований на поєднанні зеленого і червоного, ще більше підкреслює повнокровність, життєвість образу.

Цей твір – одна з найзначніших в мистецтві XVIII століття. Сам Майков, автор “комічних поем” і байкар. Знає собі ціну, знає ціну життя. Повне обличчя випромінює задоволенням від прожитого дня і задоволенням, предвкушаемим від дня майбутнього. Особа посмішка кривить всезнанія.

Рокотов відобразив переможно-чуттєве самовдоволення людини, немов би поблажливо веде мовлення:”Живіть всмак, споживайте життя”… Але видима м’ясоїдних – не обивательська поняття про радощі буття. Майков намагався жити “як борг і честь велить” і закликав до морального самоочищення: “противу злоби озброюйтесь”, “якість душі тілесних сил дорожче”…

Творчістю поета цікавився Дідро, його поему “Єлисей” схвалював Пушкін. Рокотов показує уважну пильність поета, його здатність до кпини, не знає пощади. Правдиві та викривальні картини тогочасного життя ми знаходимо в поемах і одах Майкова. Захоплюючись мужністю російських воїнів, поет жорстко говорить про війну: “Ти отрута на землю изливаешь…” . Самим “земним” у творчості художника називали цей портрет. Фон його – світлий, втрачає звичайну для Рокотова таємничість, наче пробігає багатобарвна життя, настільки цікава поетові.

Дивлячись на портрети роботи Рокотова, думаєш про те, що кожна людина здавався художнику неповторним явищем незвичайним, часткою найнеобхіднішої – блисне, пропаде вона – біль непоправної втрати прониже все людство. Ст. ЛІПАТОВ. Майков, Василь Іванович – обдарований поет, син поміщика. Служив у Семенівському полку, пізніше обіймав різні цивільні посади. Обертався в суспільстві масонів, писав оди, духовні вірші та інші ліричні п’єси.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Портрет В. І. Майкова – Федір Рокотов.