Прибуття на острів Кіферу – Жан Антуан Ватто

Прибуття на острів Кіферу   Жан Антуан Ватто

Картина французького художника Антуана Ватто “Прибуття на острів Кіферу”. Розмір картини 129 x 194 см, полотно, олія. Існує ще одна, дуже схожа картина Ватто “Паломництво на острів Кіферу”, яка була створена роком раніше, зберігається нині в Луврі. Зеленіючі дерева, пухкенькі амури, закохані пари, чудові шовкові сукні надають рідкісну грацію галантним сцен цієї картини. Прикрашена гірляндами статуя Венери з Амуром означає, що зображений тут ідилічний світ пов’язаний з пошуками любові.

Хоча в картині відсутні еротичні епізоди, вона наділена безсумнівною чуттєвістю. Але, як часто буває у Ватто, чарівна фривольність картини затьмарена відтінком меланхолії – жіноча фігура в центрі з жалем озирається назад, як би натякаючи на швидкоплинність насолоди. За картину “Паломництво на острів Кіферу” Ватто був прийнятий в члени французької Академії. Ця мальовнича елегія Ватто будується не на колізії, дії, але лише на ледь вловимих відтінків настрою, загальної поетичної і емоційній атмосфері.

Композиція картин “Прибуття на острів Кіферу” і “Паломництво на острів Кіферу” позбавлена стійкості – герої те групами спрямовуються вглиб картини, то розходяться парами, то раптом звертаються до глядача жестами або поглядом. Персонажі немов підпорядковуються “видимої” музиці – хвилями подимающиеся і падаючі лінії, які об’єднують всі ходу, майже танцювальні рухи пар, паузи, чергування колірних плям створюють відчуття слух мелодії. Ватто був творцем і самим видающимся представником ідилічного жанру галантного свята, типової для стилю рококо.

Художник незмінно захоплювався роботами Рубенса, які справили вирішальний вплив на його творчість. Витонченість і витонченість Ватто можна вважати суто французькими якостями його мистецтва.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Прибуття на острів Кіферу – Жан Антуан Ватто.