Шлюб в Кані Галілейській – Якопо Тінторетто

Шлюб в Кані Галілейській   Якопо Тінторетто

Від буденності і простоти сюжету Джотто до складної багатофігурною композицією наводить інший італійський художник, Якопо Тінторетто, В картині “Шлюб в Кані Галілейській”.

На відміну від Джотто, художник вміщує сцену шлюбного бенкету в величезний, що йде в глибину зал, схожий на чудові зали венеціанських палаців. Весь простір картини заповнено численними гостями. За задумом автора, вони покликані передати враження радісного і жвавого свята.

Але де і як художник зображує момент доконаного дива? Придивіться уважніше: на передньому плані у довгого столу дві групи людей, по жестах яких неважко здогадатися, що саме тут сталося щось дивне. Наш погляд ковзає по персонажам, чинно сидить вздовж столу, і нарешті увагу привертає постать самотньо сидить Христа в центрі картини. Саме тут її духовне осереддя.

Тінторетто, на відміну від Джотто, зображує Ісуса ще більшою мірою байдужим до подій. Він не виставляє демонстративно, напоказ свою чудодійну силу, не робить ніяких жестів і знаків розпоряднику свята. Він скромний, тихий і спокійний…

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Шлюб в Кані Галілейській – Якопо Тінторетто.