Створення тварин – Якопо Тінторетто

Створення тварин   Якопо Тінторетто

Картина Якопо Тінторетто “Створення тварин” відноситься до ранніх робіт художника. Розмір картини 151 x 258 см, полотно, олія. Живописець Якопо Тінторетто зобразив класичний біблійний старозавітний сюжет – момент створення богом тваринного світу.

Прагнення передати головне, основне в змісті образу домінує у творчості Якопо Тінторетто над інтересами власне технічного і мальовничо формального характеру. Тому кисть Тінторетто рідко досягає віртуозною гнучкості і витонченої тонкощі художнього мови Веронезе.

Дуже часто несамовито багато працює і завжди торопящийся виразити себе майстер створював картини майже недбалі, “приблизні” по своєму виконанню. В кращих творах художника надзвичайно одухотворена змістовність його живописної форми, пристрасна натхненність його бачення світу призводять до створення шедеврів, де повнота почуття і думки гармонує з потужною адекватної почуттю і задумом художника мальовничою технікою. Ці твори Тінторетто є такими ж шедеврами досконалого оволодіння мовою живопису, як і творіння Веронезе.

Разом з тим глибина і сила задуму зближують його кращі роботи з найбільшими досягненнями Тиціана. Нерівність мистецької спадщини Тінторетто пов’язана почасти і з тим, що майстер втілює у своїй творчості одну з найхарактерніших сторін художньої культури пізнього Відродження, що є одночасно і слабкою, і сильною стороною, – це безпосереднє розкриття в мистецтві суб’єктивно особистого ставлення художника до світу, його переживання.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Створення тварин – Якопо Тінторетто.