Шлюб у Кані – Герард Давид

Шлюб у Кані   Герард Давид

У своїй творчості Герард Давид продовжував традиції майстрів Раннього Нідерландського Відродження. Його мистецтво не відрізнялося яскравим новаторством, у своїх творах художник прямував склалися в мистецтві Нідерландів іконографічним схемами.

У той же час твори Давида відрізняються м’якістю і соковитістю живописної манери, майстерністю в передачі освітлення. Його живопис поетична, але створені образи відрізняють холодність, відсутність зовнішньої емоційності, неупередженість при підкресленій відчуженості і напруженої внутрішньої споглядальності, акцентованою художником з допомогою пейзажного фону. Таке і типове для творчості Давида твір – “Шлюб у Кані”.

Про життя Давида відомо небагато. Його ім’я згадується в документах міста Брюгге, де художник зайняв провідне місце серед живописців після смерті Р. Мемлінга. У 1515 майстер набув Антверпенскую гільдію живописців, але пізніше знову працював в Брюгге. Давид очолював велику майстерню.

Під його керівництвом безліч учнів виконували копії і повторення його творів. Інші відомі твори: “Хрещення Христа”. Вівтар Яна де Громпа. Міська художня галерея, Брюгге; “Суд Камбіза”. 1498. Міська художня галерея, Брюгге.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)


Шлюб у Кані – Герард Давид.