Святе сімейство – Помпео Батоні

Святе сімейство   Помпео Батоні

Велике полотно “Святе сімейство” Помпео Батоні виконав для себе і впродовж майже п’яти років воно зберігалося в його майстерні. У 1782 році майстерню Батони в Римі відвідав спадкоємець російського престолу цесаревич Павло Петрович з дружиною Марією Федорівною.

Він придбав вподобану картину в подарунок матері, імператриці Катерині II. Властиві Батони особливості живописної манери дуже яскраво проявляються в цьому творі: гладке щільне накладання фарби, ошатна звучність кольору, чудова чистота малюнка.

Фігури Марії з немовлям на руках і хлопчика Івана Хрестителя кілька отвлеченни в своїй досконалості. Батони – один із творців класицизму, але його мистецтво ніколи не належало цьому стилю повністю. В “Святому сімействі” ліва група – Йосип, читає Біблію, і Єлизавета, яка хоче взяти на руки немовля, – майже жанрова. Пом’якшено і колорит цієї частини картини.

Стіл, за яким сидить Йосип, накритий килимом і прикрашений букетом, що складається з троянд і лілій. Обидва квітки – символи Марії, але в той же час букет надає особливий затишок обстановці кімнати і повідомляє закінченість композиції.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)