Тріумфальний хід – Вільям Хогарт

Тріумфальний хід   Вільям Хогарт

Це заключна сцена з серії Хогарта “Вибори”, представляє різку сатиру на британських політиків в цілому, хоча на картинах серії описано цілком конкретну подію – парламентські вибори 1754 року. Серія починається полотном “Передвиборчий банкет”, де зображений пишний бенкет, влаштований кандидатами, які прагнуть заручитися голосами електорату.

Наступне полотно – “Підкуп голосів”, продовжує тему хабарів. За ним йде “Голосування”, де розповідається про підтасовування результатів на виборах. І нарешті – “Тріумфальний хід” з поданням обранця. Картина сповнена натяків на вибори, що пройшли в Оксфорді, тут кандидату від партії Торі так і не вдалося посидіти в жаданому кріслі. Програвший кандидат від партії Вігів заявив протест, Парламент, в якому більшість належала лібералам, цей протест прийняв, скасував результати виборів і присудив перемогу кандидату від Вігів.

На картині Хогарта присутній і кандидат, який стане справжнім переможцем, – ми можемо бачити його тінь на стіні будинку, розташованого на задньому плані.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)


Тріумфальний хід – Вільям Хогарт.