Мовляв в Кале. Французькі рибалки виходять в море прибуває англійське пасажирське судно – Вільям Тернер

Мовляв в Кале. Французькі рибалки виходять в море прибуває англійське пасажирське судно   Вільям Тернер

Надзвичайно реалістична картина. Це пов’язано з живими спогадами майстра, який і сам потрапив у жахливий шторм при першому свою подорож до Франції. Досягнувши Кале, з-за грізних вируючих хвиль, корабель, на якому подорожував Тернер, не міг причалити до пристані, і в нетерпінні художник пересів в шлюпку, що ледь не згубило.

Картина являє собою магічно-привабливий пейзаж – море пінне, гребені хвиль, затягнуте небо. Все ця неймовірна сила – лише фон для ще більш дивних речей: серед бурхливої води намагаються досягти рятівної суші кораблі з рвуться від вітру вітрилами. Пасажири злякано туляться один до одного. Однак на пристані все йде своєю чергою – чоловік з вином веде якийсь схвильований діалог з жінкою, рибалки рибу сортують.

Це разючий контраст змушує ще і ще вдивлятися в сюжет – не підвело чи зору. Все насправді так – ніяка буря не здатна потривожити звичний плин життя прибережного Кале. В техніці Тернер вірний собі – гострий драматизм, що досягається колірними поєднаннями і світловими контрастами, динамічність і увага до деталей. Цей стиль неможливо сплутати, хоча і вплив його можна визначити в багатьох картинах майбутніх імпресіоністів.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 5.00 out of 5)


Мовляв в Кале. Французькі рибалки виходять в море прибуває англійське пасажирське судно – Вільям Тернер.