Рибалки – Арман Гійомен

Рибалки   Арман Гійомен

Французький живописець-імпресіоніст Арман Гійомен за фахом був торговим агентом і з 1860 р. працював у залізничній компанії “Париж-Орлеан”. Проте любов до живопису привела його в Академію Сюиса в Парижі. Там він зустрівся з К. Піссарро і П. Сезанном, завдяки яким навчився працювати на пленері.

Художник любив писати на Атлантичному узбережжі Франції, Лазурному березі. Гійомен став учасником першої виставки імпресіоністів у 1874, на якій представив свою картину “Захід сонця” з зображенням закруту Сени – річки, види якої він писав протягом усього свого життя. На відміну від багатьох імпресіоністів Гійомен працював широкими пензлями, використовував інтенсивні, яскраві кольори, якими покривав великі площини. Він працював переважно в жанрі пейзажу.

У пізніх роботах Гійомен звернувся до техніці пуантилізму, отримала вперше реалізацію у 1880-1890-х у творчості Ж. Сера та П. Сіньяка, з яким Гийомена пов’язувала тісна дружба. Представлена в альбомі картина експонувалася вперше в 1886 році і відноситься до зрілих робіт художника, коли він, зачарований пленерного живописом, створив найкращі свої твори. Інші відомі твори: “Сіна”. 1867-1868. Ермітаж, Санкт-Петербург; “Пейзаж з руїнами”. 1897. ДМОМ їм. А. С. Пушкіна, Москва; “Сіна у Шарантона”. 1878. Приватне зібрання, Париж.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.50 out of 5)