Веселка – Георгій Ніський

Веселка   Георгій Ніський

Р. Р. Ніський мій улюблений живописець. Його картини відображають і повертають нас в радянську епоху. Він дуже любив оспівувати міський пейзаж. Його увагу завжди приваблювали високі будинки і великі мости, все те, що людина створював і конструював сам. У цьому художник і бачив силу і можливості тієї епохи, якій присвячена велика частина його робіт. Картина “Веселка” написана в 1950 році не виняток.

Головним героєм цього твору, виявляється явище природи, веселка. Вона зображена над річкою після дощу. Саме веселка на цьому полотні грає барвами, вона спрямовується в небо і надає фарбам свій сенс, розкидаючи їх по всьому пейзажу.

Як відомо веселка буває після дощу, і художник зобразив е в тій же послідовності, так як ми бачимо, що на небі ще не розвіялися грізні хмари. Але дощ закінчився, і небо поступово почало світлішати. І ось вже в правому куті пейзажу ми бачимо, що пробивається крізь хмари сонечко. Можна уявити що веселка, яка спрямовується увись, є дороговказом для людей гарний настрій.

Розбавляє сірі будні, нічим не прикметні совій яскравістю. Ще на картині зображена річка, вона такого ж темного кольору, як і хмари на небі. Ми бачимо теплохід, який, не дивлячись на негаразди, що біжить по хвилях, залишаючи за собою білі баранці води. Я помітила невелику особливість, щогла на теплоході нагадує за формою хрест. Мені здалося, що тим самим художник благословив судно на подорож.

Взагалі незважаючи на стихію негоду, багато доброго можна побачити на полотні. Сонячне світло, яскрава веселка, і щогла у вигляді хреста. Головне вірити в прекрасне. І тоді ми будемо бачити в тьмяних сірих фарбах, яскраві моменти. Ми навчимося оживляти фарбами нудні будні, так як це вийшло у Нісського.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)