Єлисей, який воскрешає сина суннамитянина – Фредерік Лейтон

Єлисей, який воскрешає сина суннамитянина   Фредерік Лейтон

Найбільш яскраво прихильність Лейтона до академічної школі проявилася в його релігійних картинах. Атмосфера цих полотен піднесена, персонажі – величні і дещо ідеалізовані. До роботи над картинами цього ряду Лейтон готувався ще більш ретельно, ніж зазвичай. Він створював до них незліченні нариси та етюди, довго шукав потрібні пози і вирази осіб.

Досить часто він звертався за допомогою до античних статуй або творів старих майстрів. Вплив зразків класичної скульптури помітно в полотні “І море віддасть своїх мерців” . Художник зобразив тут утоплеників, воскреслих і повсталих з глибин моря в день Страшного суду.

Вперше ця картина була виставлена в 1892 році. “Віфлеємська зірка”і “Єлисей, який воскрешає сина суннамитянина” написані під впливом робіт живописців епохи Відродження. Те, що Лейтон приділяв велику увагу біблійних сцен, говорить про його “континентальному” вихованні. У британській живопису подібні сюжети були набагато менш поширені, чому французів, німців чи італійців.

Англійські глядачі не надто цікавилися сценами зі Святого Письма, тому релігійна гілка творчості Лейтона залишилася в тіні. Наприклад, “Віфлеємська зірка” показана на виставці в Королівській Академії, була прийнята критиками дуже холодно. Після закриття виставки Лейтон так і не зміг продати це полотно.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 votes, average: 3.00 out of 5)


Єлисей, який воскрешає сина суннамитянина – Фредерік Лейтон.