На бульварі – Володимир Маковський

На бульварі   Володимир Маковський

Однією з улюблених тем Маковського було зображення життя народу, йому часто доводилося звертатися до образам селян. Ця картина вважається кращою з усіх його творів, саме в ній він зміг найбільш повно розкрити задуману тему і показати свою майстерність.

Ми бачимо, що на картині зображений чоловік з гармонією, а поруч з ним сидить молода дівчина, вона тримає на руках немовля, який закутаний у ковдру. З розчервонілим щоках гармоніста ми можемо припустити, що він трохи випив, після трудового дня. Мені здається, що йому набридла його нудна життя, і він хоче вирватися на гулянку, але дружина з немовлям, які теж йому набридли і не дають це зробити. Мені здається, що думки про сім’ю, причому не простий, а ідеальною, відсутні у цього роботяги. В очах його можна побачити тільки алкоголь.

Образ дівчини з дитиною, мені здається самотнім. Хоч перед нами зображена сім’я, але вона вже розвалилася. Як би не хотілося дівчині відтворити її знову, для чоловіка найголовніше стали гулянка та чарка, йому не потрібна родина, вона його обтяжує. Мені шкода дівчину, їй не від кого чекати ні допомоги, ні опори, вона одна в цьому місті зі своїми проблемами і стражданнями. І місто на тлі цієї молодої матусі не здається доброзичливим, він так само сумовитий і тужлива як її життя в ньому.

Вам може здатися, що на картині зображено нічого особливого. Просто ми вже звикли, що питуща глава сімейства є нормою. Що бідна жінка змушена тягнути все домашнє господарство на себе, а нерідко і заробляти гроші, щоб прогодувати сім’ю. Це велика трагедія нашої країни, хвороба, яку нічим не можна вилікувати. Ми звикли обходити чужі проблеми стороною, у нас не залишилося співчуття до інших людей, саме тому часто ми не помічаємо проблем в собі. Нам здається, що якщо це сталося з іншими, нас або нашу сім’ю це не торкнеться ніколи, але часто помиляємося на цей рахунок.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 votes, average: 5.00 out of 5)